fbpx

5 kulinarnych produkcji na Netflix, które warto obejrzeć według Zdrowo Zrobione

Zdecydowanie jesteśmy zwolennikami aktywnego trybu życia ale nie ma co ukrywać… obecna pora roku, a także pandemia sprawiają, że spędzamy w domu dużo więcej czasu niż wcześniej. Wykorzystajmy go więc mądrze! Wybraliśmy dla Was 5 kulinarnych produkcji na Netflix, które naszym zdaniem warto obejrzeć.

Chef’s Table

„Chef’s Table”, 2015, Netflix

Klasyka gatunku. Jeden z najlepszych seriali kulinarnych ostatnich czasów. Serial ukazuje nam tajniki najlepszych szefów kuchni na świecie. Każdy odcinek przedstawia historię oraz pracę innego kucharza, z innej części świata. Pokazuje nam zaangażowanie tych osób oraz ich ambicje i cele. Uczta dla duszy i oka. 

Street Food

„Street Food: Asia”, 2019, Netflix

Jest to chyba najlepszy dokument o street foodzie. Pierwszy sezon serialu pokazuje jak wygląda i powstaje uliczne jedzenie w krajach Azji. Każdy z odcinków opowiada o innej historii oraz lokalnych tradycjach. Jeśli nie widzieliście to z całego serca polecamy!

Rotten

„Rotten”, 2018, Netflix

Serial dokumentalny przedstawiający pochodzenie produktów, które spożywamy. Każdy z odcinków pokazuje tajniki biznesu, który stoi za produkcją konkretnego produktu: miodu, awokado, czekolady i wielu innych. Ujawnione zostają: korupcja, marnotrawstwo, a często także ludzkie nieszczęście.

Zaznaczamy, że dokument ten skupia się w większej części na biznesie niż na jedzeniu. Nie zobaczymy tutaj pięknie podanych posiłków. Jednak po obejrzeniu dwóch sezonów jesteśmy zdania, że serial daje wiele do myślenia!

What the Health

„What the Health”, 2017, Netflix

Film dokumentalny, ukazujący wpływ diety na organizm człowieka. Autorzy skupiają się przede wszystkim na badaniach dotyczących wpływu diety roślinnej na zdrowie. Znajdziemy tam wiele rozmów z lekarzami oraz ekspertami w dziedzinie żywienia.  Z filmu dowiadujemy się również jak działa mechanizm branż medycznych czy żywnościowych.

Chociaż niektóre części filmu należy potraktować z przymrużeniem oka to całość dokumentu pokazuje nam, że warto zastanowić się nad tym co spożywamy.

Ugly Delicious

„Ugly Delicious”, 2018, Netflix

W tym serialu szef kuchni David Chang zabierze Cię w kulinarną podróż! W każdym z odcinków David rozkłada popularne dania na czynniki pierwsze i analizuje. Pyta między innymi o pochodzenie produktów, przygląda się produkcji oraz dostawom.

Serial jest dosyć lekki ale uczy jak jeść świadomie. Zdecydowanie warto poświęcić mu uwagę.

Scroll to Top