fbpx

Jak odżywiać się zdrowo podczas pracy zdalnej?

Większość pracodawców, w trosce o bezpieczeństwo swoich pracowników, zastąpiło pracę w biurze – pracą zdalną. Jednak spędzając większość dnia przed komputerem oraz mając ciągły dostęp do lodówki, jesteśmy narażeni na wiele pokus. Często w czasie pracy sięgamy po przekąski, podjadamy.

Nawet jeżeli są to zdrowe potrawy, nadmiar kalorii może przyczynić się do tycia. Czy możemy coś na to zaradzić? Jak zadbać o swoje zdrowie podczas home office?

W jaki sposób odżywiać się zdrowo podczas pracy zdalnej?

Podstawą pracy zdalnej jest dobra organizacja czasu. Trzymajmy się codziennego harmonogramu tak, jak podczas normalnego dnia pracy w biurze.

Wstańmy kilka minut przed rozpoczęciem pracy i zjedzmy pyszne oraz pożywne śniadanie. Może to być owsianka z bananem i masłem orzechowym lub kanapki z guacamole i jajkiem na miękko. Pełnowartościowe śniadanie, najlepiej bogate w błonnik, zapewni sytość na wiele godzin, dzięki czemu nie będziemy mieli ochoty na podjadanie w ciągu dnia.

Dopilnujmy, aby każdego dnia w diecie pojawiało się pięć porcji warzyw i owoców, czyli około 400g.

Ważne jest także, aby unikać jedzenia przy biurku czy komputerze. Posiłki jedzmy przy stole w kuchni lub jadalni. Pozwoli nam to zrobić sobie przerwę od pracy i oczyścić umysł przed kolejnym zadaniem.

Podczas pracy zdalnej warto włączyć do menu składniki, które wzmacniają układ odpornościowy. Do sałatki dodajmy na przykład cebulę lub czosnek. Natomiast pijąc herbatę, dorzućmy do niej cytrynę, miód czy imbir. Te produkty posiadają właściwości bakteriobójcze i bogate są, między innymi, w witaminę C wzmacniającą nasz organizm.

Dieta pudełkowa podczas pracy zdalnej?

Jeżeli nie możemy odnaleźć się w pracy zdalnej, a ilość domowych obowiązków w połączeniu z pracą nas przerasta – warto skorzystać z cateringu dietetycznego Zdrowo Zrobione.

Dzięki diecie pudełkowej zyskujemy nie tylko czas, który wcześniej spędzaliśmy w kuchni na przygotowaniu posiłków ale i mamy pewność, że zdrowo się odżywiamy. Pełnowartościowy i prawidłowo zbilansowany jadłospis dostarczy do naszego organizmu wiele cennych witam i substancji odżywczych, które są niezwykle potrzebne w okresie zimowym.

Konsultacja z dietetykiem pozwala na dostosowanie diety oraz jej kaloryczności do aktualnego trybu życia, przez co mamy szanse na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów – nawet siedząc w domu!

Decydując się na catering dietetyczny otrzymamy 5 pełnowartościowych posiłków prosto pod drzwi dzięki czemu unikniemy wyjścia na zakupy, czy spędzenia czasu na poszukiwaniu pomysłów na posiłki i gotowaniu.

Scroll to Top