fbpx

Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

Jak wytrwać w noworocznych postanowieniach?

Nowy Rok jest często dobrą okazją do wprowadzania zmian w swoim życiu.

Zacznę się zdrowo odżywiać, zacznę ćwiczyć, zrzucę zbędne kilogramy, będę czytać więcej książek, zmienię pracę… lista naszych noworocznych postanowień jest zazwyczaj bardzo długa. Często jednak ambitne plany weryfikuje rzeczywistość i już po miesiącu wracamy do naszych starych nawyków.

Jak więc wytrwać w dotrzymaniu tych noworocznych postanowieniach na dłużej?

  1. Po pierwsze nie planuj zbyt wiele! Im więcej zaplanujesz tym bardziej prawdopodobne, że wszystkiego nie zrealizujesz. Wprowadzaj zmiany stopniowo!
  2. Określ szczegółowo najważniejsze cele! Nie postanawiaj, że „zaczniesz ćwiczyć” tylko określ ile razy w tygodniu, w jaki dzień tygodnia i jaki trening wykonasz. Jeśli natomiast Twoim postanowieniem jest „zdrowe odżywianie” określ, że będziesz jeść cztery czy pięć posiłków dziennie oraz zadbasz o to, aby zjadać pięć porcji warzyw i owoców każdego dnia, itd.
  3. Zapisz swoje postanowienia i powieś tę listę w widocznym miejscu. Dzięki temu łatwiej będzie Ci śledzić postępy oraz motywować się do dalszej pracy.
  4. Opracuj własny system kar i nagród za sukcesy w realizacji wyznaczonych postanowień. Być może jesteś jedną z osób, która aby coś zmienić potrzebuje dodatkowej motywacji. Ćwiczyłeś regularnie w danym tygodniu? Kup sobie w nagrodę upatrzoną dawno rzecz lub obejrzyj ulubiony film. Opuściłeś trening? Poćwicz dłużej w kolejnym, treningowym dniu.
  5. Opowiedz bliskim o swoich postanowieniach. Jest to doskonała motywacja do realizacji wyznaczonych celów. Świadomość, że inni oceniają Twoje postępy oraz motywują z pewnością zmobilizuje Cię do działania. Bliscy z całą pewnością w trudnych momentach będą też Cię również wspierać i służyć pomocą.

Nowy Rok, Nowa Ja

Postanowienia noworoczne najczęściej obejmują zdrowe odżywianie i zmianę nawyków żywieniowych. W realizacji tych postanowień możemy Ci pomóc!

Wybierając catering dietetyczny Zdrowo Zrobione otrzymasz 5 zbilansowanych posiłków prosto pod Twoje drzwi lub w inne wskazane przez Ciebie miejsce.

Nasze diety obejmują posiłki dla osób chcących wykluczyć z diety gluten oraz laktozę, diabetyków i osób zmagających się z insulinoopornością, kobiet w ciąży i karmiących, a także sportowców.

Jeżeli jednym z Twoich postanowień jest zrzucenie zbędnych kilogramów w ofercie mamy dietę SIRT. Jest to smaczna, a przede wszystkim zdrowa dieta pozwalająca na schudnięcie bez efektu jo-jo oraz dostarczająca organizmowi wielu cennych przeciwutleniaczy, hamujących procesy starzenia organizmu.

Będąc klientem Zdrowo Zrobione masz także dostęp do bezpłatnych konsultacji z naszymi dietetykami. Dzięki nim, realizacja celów na 2021 rok będzie jeszcze łatwiejsza!

Wierzymy, że Ci się uda!

Pamiętaj, że realizacja marzeń często wiąże się z wyjściem poza „strefę komfortu”.  Wprowadzenie zmian wymaga zarówno wysiłku, jak i chęci do rozwoju ale efekty z całą pewnością będą tego warte!